Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру
Геопортал адміністративно-територіального устрою України

Науково-дослідний інститут геодезії і картографії


Герб

Тип:
КОАТУУ:8036100000
Змін всього:2 Переглянути
Дата заснування/створення:2001
Рік віднесення до категорії міст:
Поділ міста:
Площа:160779064.990051
Населення:205,300
Густота населення:
Поштовий код:
Телефонний код:
Домені імена:
Телефонний код:
Назва мешканців:
День міста:
Міста-побратими:
Водойми:

Адреса:03039, проспект 40-річчя Жовтня, 42, Телефон : 226-24-57 Факс: 289-66-61, 259-83-91, Електронна пошта : grda@golosiiv.gov.ua, Електронна приймальня громадян: golos@golosiiv.gov.ua
Веб-сторінка:http://www.golosiiv.gov.ua/
Мер міста:
Голова держадміністрації:Незнал Олександр Григорович
Голова ради:

АТУ

Районів:0Списокна карту
Міських рад:0Списокна карту
Селищних рад:0Списокна карту
Сільських рад:0Списокна карту
Міст:0Списокна карту
Селищ міського типу:0Списокна карту
Селищ:0Списокна карту
Сіл:0Списокна карту

Відстань

До столиці:
До районного центру:
До найближчого міста:

Площа:160779064.990051
Периметр:93939.3488326755
Сусіди:Солом'янський м.Київ район міста Шевченківський м.Київ район міста Святошинський м.Київ район міста Оболонський м.Київ район міста Києво-Святошинський район Обухівський район Подільський м.Київ район міста Деснянський м.Київ район міста Дніпровський м.Київ район міста Печерський м.Київ район міста Дарницький м.Київ район міста Обухівська район Бориспільський район Васильківський районГолосіївський район  — найбільший за площею містаКиєва(15,62 тис. гектарів) утворено у жовтні2001року в результаті адміністративно-територіальної реформи на базі Московського району (створений у 1921 році).
Історія МісцевістьГолосіїв , що розташована міжДобрим Шляхом ,Деміївкою ,Теремками ,ФеофанієюіМишоловкою , охоплюючиГолосіївський лісі частину забудови вздовжпроспекту 40-річчя ЖовтняіВасильківської вулиці , згадується в1541році як володіння Києво-Печерської лаври , в1617році якГолосіївський хутір . Походження назви невідоме. В 1-й половиніXVII сторіччякиївський митрополитПетро Могилазаснував тут монастир. Монастир знаходився серед великого масиву лісу, який також належав до Лаври, і тому ця територія довгий час залишалася порівняно малозабудованою. Голосіїв став дачною місцевістю церковної знаті.Забудова території Голосіївського району почалася в 30-х роках ХІХ століття . Маленькі хати, розташовані вздовж Васильківського шляху (нині Червоноармійська вулиця ) і біля річкиЛибідь , утворили частину міста, яку називалиНова Забудова . На території, що прилягає докондитерської фабрики ім. Карла Маркса , в той час було розташоване селоДеміївка , яке лише на початкуХХ століттязлилося з містом.У другій половині ХІХ століття і особливо в останнє 10-річчя почалося інтенсивне заселення цього району. Цьому сприяло розширення зв`язків з півднем через Великий Васильківський шлях, який проходивДеміївкою , а також близьке розташування залізниці Київ —Курськ  —Москвата будівництво заводів і фабрик.Під час громадянської війни та іноземної інтервенції значна частина насаджень, а особливо дубів, було вирублено та вивезено.В 1930-х роках в Голосієві були розміщені сільськогосподарський і лісотехнічний інститути та сільськогосподарська академія.Через Голосіїв проходила одна із ліній героїчної Київської оборони 1941 року .До створеного у 1921 році, під час першого введення адміністративних районів, на базі Деміївки — однієї з робітничих околиць Києва — Деміївського району згодом було приєднано селища Голосіїв, Академічне,Мишоловка ,Китаїв ,Феофаніята інші. У 1970—80-ті роки, на південній околиці збудовано житлові масивиТеремки-І і Теремки-ІІ . Головна магістраль району у його центральній частині — Червоноармійська вулиця . Важливими вулицями, які з`єднують різні мікрорайони, єпроспект 40-річчя Жовтня , вулиціВасильківська , Горького ,проспект Науки .