Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру
Геопортал адміністративно-територіального устрою України

Науково-дослідний інститут геодезії і картографії


Герб

Тип:
КОАТУУ:5923555100
Змін всього:
Дата заснування/створення:1639
Рік віднесення до категорії міст:
Поділ міста:
Площа:74072903.5117
Населення:6186
Густота населення:
Поштовий код:42100
Телефонний код:+380 5455
Домені імена:
Телефонний код:
Назва мешканців:
День міста:
Міста-побратими:
Водойми:р. Сула

Адреса:
Веб-сторінка:
Мер міста:
Голова держадміністрації:
Голова ради:

АТУ

Районів:0Списокна карту
Міських рад:0Списокна карту
Селищних рад:1Списокна карту
Сільських рад:0Списокна карту
Міст:0Списокна карту
Селищ міського типу:1Списокна карту
Селищ:0Списокна карту
Сіл:0Списокна карту

Відстань

До столиці:
До районного центру:
До найближчого міста:

Площа:74072903.5117
Периметр:40712.7309176744
Сусіди:Червонослобідська сільська радаНедригайлівська селищна радаКурманівська сільська радаКулішівська сільська радаЗасульська сільська радаСакуниська сільська радаВільшанська сільська радаНедрига́йлів  —селище міського типу , центрНедригайлівського району Сумської областіУкраїни.
Історія Перші поселенці на території сучасної селища з`явились ще в найдавнішому періодікам`яного віку  —палеоліті , тобто 15 тисяч років тому. Виявлені поселення доби пізнього палеоліту, епохи бронзи ( мар`янівська культура ), ранньогозалізного віку( скіфськатачерняхівська культури ),курганнімогильникиепохи бронзита скіфського часу, залишкислов`янськихпоселень та могильників. [ред.₴Заснування і Козаччина УXVIстолітті польський уряд збудував тут укріплення, так званеНедригайлівське городище , біля якого на березіСуливиникла слободаНедригайлів , яка згодом перетворилась на значний населений пункт. Її першими поселенцями були українські селяни.Власне Недригайлів було засновано у1639році польським урядником Кшиштофом Шіножацьким.Жителі Недригайлова кріпаками ніколи не були, бо вели свій родовід зкозацтватадержавних селян . А ось селяни окружних сіл жили на землях панівГоловкіних ,Хвощинських ,Щербатових ,Левіних ,Калугінихта інших поміщиків.Східна Недригайлівщина в1650-х роках XVIІ століттяввійшла до складуСумського козацького полку , якому підпорядковувались Недригайлівська і Деркачівська сотня. Західна ж Недригайлівщина разом з Костянтинівською сотнею належала доЛубенського полкуГетьманської України. [ред.₴Розвиток селища у XVIII — ХІХ століттях
План містечка Недригайлова1787рокуВ рокиПівнічної війниНедригайлів, який підпорядковувався царевіПетрові Івоював на стороні Росії. Шведські війська у1708році ввійшли наСлобожанщину , але зустріли там справді сильний опір.18 листопада 1708року вояки шведської армії вступили в м.Ромни , яке за три десятки кілометрів від Недригайлова. Воєвода Недригайлова Фрол Висковатий населенню наказав сховатися в найукріпленішу частину міста. Шведи періодично робили наскоки на містечко, маючи надію захопити його, але їхні спроби не увінчалися успіхом. На підмогу Недригайлівцям цар Петро, довідавшись про недригайлівську оборону із донесенняМеншикова ,15 грудня 1708року спорядив на допомогу загіндонських козаківна чолі з отаманом капітан-поручиком Д. Ушаковим, ад`ютантом Петра, що послав йому14 груднянаказ такого змісту:
« «Господин капитан-поручик, по получении сего указа казакам всем, которые с вами есть, вели идти к Недригайлову...».  »Шведи ще робили спроби захопити Недригайлів, але жителі міста з допомогою донських козаків так і не впустили ворогів у місто. За це вони отримали від царя подяку за виявленийпатріотизм . В результаті цієї війни в Недригайлові було спалено передмістя, пошкоджені укріплення.ПротягомXVIII століттяНедригайлівщина поступово втрачає оборонно-військові функції і опиняється у складіЛебединського повіту Слобідсько-української губернії , яка у1835році була перейменована наХарківську .У1781році з`явився герб Недригайлова, на якому у верхній частині було зображення герба губернського міста Харкова, а в нижній власне місцева геральдика — вісім чорних слив на золотому полі, що символізувало багатство території на кісточкові дерева.У1780-х рр.на Недригайлівщині діяв загінгайдамаківна чолі з Семеном Гаркушею.Від 2-ї третини ХІХ століття у Недригайлівському краї почала бурхливо розвиватися переробна промисловість.За даними на1864рік у заштатному місті, центріНедригайлівської волості , мешкало 5209 осіб (2441 чоловічої статі та 2768 — жіночої), налічувалось 930 дворових господарств, існували 2 православні церкви, підготовче училище, 2 свічкосалних, 2 віскобійних, 10 маслобійних, миловарний та цегельний заводи, відбувалось 4ярмаркина рік та 2 базари на тиждень[1].У1878році в Недригайлові відкритопоштовевідділення. [ред.₴Недригайлів у ХХ столітті У період визвольних змагань українців 1917 — 21років у Недригайлові та околицях неодноразово змінювалась влада, зрештою радянська влада була встановлена остаточно лише1922року. 5 січня 1923року Недригайлів став районним центром Роменської округи .У лютому1939року Недригайлів, як і весь район, увійшов до складу новоствореноїСумської області .В рокиДругої світової війниНедригайлів майже з самого початку був окупований німцями. За Недригайлів точився бій, але23 вересня 1941року ворог захопив Недригайлів. В часи окупації на території району діяли підпільні організації, що займалися випуском і розповсюдженням листівок, у яких інформували населення про справжній стан на фронтах, діяли на шкоду німцям, псували німецьку техніку. За роки війни район втратив 7258 жителів, із загальної кількості понад 10 тисяч уродженців та жителів району, які брали участь у боях на фронтах війни, додому не повернулося 6703 особи[2]. 30 травня 1958року Недригайлів отримав статусселища міського типу .У повоєннийрадянськийчас у селищі було створено низку підприємста з переробки сільгосппродукції, закладено основи соціальної та гуманітарної сфери.Криза1990-х роківсерйозно позначилася на економіці Недригайлова та району, що повністю переорієнтована нині на аграрний сектор (вирощування сільгосппродукції).